grip-oldugunu-sandi,-omurilik-felci-gecirdi:-3-aydir-yataga-bagli-yasiyor

Grip olduğunu sandı, omurilik felci geçirdi: 3 aydır yatağa bağlı yaşıyor

Grip olduğunu sandı, omurilik felci geçirdi: 3 aydır yatağa bağlı yaşıyor

Antalya’da yaşayan Serkan Özdemir isimli kişi sabah işe gitmek için yataktan kalkmak istediği sırada bacaklarını hissetmediğini fark etti. Özdemir, yaşadığı rahatsızlığın soğuk algınlığı olduğunu düşündü. 2 gün boyunca grip ilacı alıp evinde istirahat eden adam, bir süre sonra belden aşağısını hissetmemeye başladı. Hastaneye giden Özdemir’e omurilik felci tanısı konuldu.

Antalya’da yalnız yaşayan ve bir ayakkabı mağazasında satış danışmanı olarak çalışan Serkan Özdemir, geçen yıl 24 Aralık’ta işten çıkıp evine gitti.
Dinlenmek için koltuğa uzanan Özdemir, aynı yerde uyuyakaldı.
Sabah işe gitmek için uyanan Özdemir, ayağa kalkmak için davranınca yattığı yere düştü.
Bacaklarının tutmadığını fark eden Özdemir, üşüttüğünü düşünerek 2 gün grip ilacı alıp istirahat etti.
2’nci günün sonunda idrarını tutamayan Özdemir, o an hayatının en büyük şokunu yaşadı.
Belden aşağısının tutmadığını fark eden Özdemir, arkadaşlarının yardımıyla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu.
Burada yapılan nörolojik kontrollerde, Özdemir’e “Parapleji: Omurilik felci” teşhisi koyuldu.
Bir süre hastanede yatan Özdemir, fizik tedavi bölümünde yer olmadığı, sıra kendisine gelince çağrılacağı söylenerek taburcu edildi.
Tek başına yaşadığı evinde yatağa bağımlı kalan Özdemir, ne yapacağını şaşırdı. Bir gecede hayatı değişen Özdemir, arkadaşlarının yardımıyla yaşama tutunmaya çalışıyor.
3 aydır fizik tedavi sırası bekleyen Özdemir, kaslarının iyice erimemesi için oturduğu yerde bacaklarını hareket ettiriyor.
Son olarak arkadaşının getirdiği tekerlekli sandalye ile evde hareket etme şansı bulan Özdemir, çok özlediği sokakları pencerenin önünden izleyebiliyor.
Şu an hiçbir geliri olmayan, bu nedenle özel olarak fizik tedavi alamayan Özdemir, ayağa kalkmak için bir an önce tedavi alabilmek istiyor.
3 ay içerisinde hayallerinin bile değiştiğini belirten Özdemir, “Yalnız yaşıyorum. Kas kaybı yaşamamak için tek başıma yapabildiğim kadar bacaklarımı çalıştırmaya çalışıyorum. Sabah bir arkadaşım gelip pansumanımı yapıyor, kahvaltımı veriyor. Akşam aynı arkadaşım yemeğimi veriyor. İnsanın iç dünyası, psikolojisi değişiyor. 3 ay önce sapasağlam bir insandım. 3 ay önce hiç aklıma gelmezdi ama şu an tekerlekli sandalye, koltuk değneği bakıyorum.” diye konuştu.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir